بیش از 850 دستگاه در طول 16 سال سابقه ساخت دستگاه آسیاب
توجه به جزئیات؛وجدان کاری و قدرت بالای دستگاه ، علت رضایت مشتریان ماست
logo
آذر آسیاب

سازنده تخصصی انواع آسیاب ، خطوط بازیافت ، سنگین کن و وان شستشو

کیفیت بالا و قیمت مناسب به علت سری سازی و تولید انبوه

0912.25.25.130


تصاویر و توضیح مراحل و دستگاه های بازیافت پلاستیک در ایران


موضوعات : مقالات

بازیافت پلاستیک به صنعت طلای کثیف مشهور است و در مراحل مختلف انجام می شود.
این نوشته حاصل بیش از ۱۸ سال سابقه در صنعت بازیافت پلاستیک داخل کشور و خارج کشور و مشاهده کارگاههای فراوان و نواوری های فردی و شرکتی بسیاری از کارگاه های بازیافت در ایران و عراق و تاجیکستان و اذربایجان و نیز چین است.

هدف ما در اینجا صرفا بیان چینش دستگاه های بازیافت پلاستیک است و در مقاله آتی که در سایت قرار می گیرد، سود دهی این کار و نحوه انتخاب دستگاه ها و همچنین درباره نایلون و پت نیز مقالاتی قرار خواهد گرفت.

مراحل بازیافت پلاستیک

این دستگاه ها با توجه به بار ضایعات پلاستیک انتخاب می شوند.بعضی از بارهای ضایعاتی که تمیز می باشند نیاز به شستشو ندارند.
مثلا ضایعات شرکتی مثل سایپا را در نظر بگیرید که قطعاتی را باز می کند و نایلون ان را به عنوان ضایعات می فروشد.این ضایعات نایلون هیچ ناخالصی ندارند و مراحل بازیافت این بار ضایعات، با ضایعاتی که مثلا از مغازه ها جمع اوری شده و ناخالصی مثل گرد و خاک و تکه چوب و نان و …دارند متفاوت است.

ساده ترین نوع بازیافت با اسیاب پلاستیک

سبدهای پلاستیکی و مخصوصا سبد میوه یکی از ساده ترین روشهای بازیافت محسوب می شود که صرفا با یک دستگاه اسیاب پلاستیک انجام می شود.

 

دستگه اسیاب سبد پلاستیکی

سبدها پس از جمع اوری به داخل دستگاه اسیاب سبد ریخته می شوند و پس از خرد شدن و خروج از دستگاه ، توسط اپراتور داخل گونی ریخته شده و به عنوان مواد اولیه سبد و دوک مورد استفاده تزریق کاران قرار می گیرد.آذر اسیاب به کسانی که تجربه ایی در امر بازیافت ندارند توصیه می کند از اسیاب سبد یا بطری شروع کنند.دستگاه اسیاب ما قادر به اسیاب کردن انواع سبد و پت و نایلون و هر جنس پلیمری می باشد و چند منظوره طراحی شده اند.

 

مواد اسیاب شده سبد پلاستیکی

 

چینش دستگاه های بازیافت ضایعات پلاستیک

پلاستیک های جمع اوری شده توسط گاراژ ها یا افراد این کار، که دارای ناخالصی هستند، باید ابتدا تفکیک شوند.
تفکیک اکثرا برحسب جنس و رنگ انجام می شود.
پس از تفکیک به داخل اسیاب ریخته می شوند و پس از اسیاب وارد وان شناور سازی اب می شود.
در این وان مواد پلاستیک از اهن های کوچک و سنگ ریزه ها و کلا موادی که زیر اب می روند جدا می شوند و با بازوهای چرخشی مواد پلاستیکی به انتهای اب هدایت می شوند و با ماردون جمع اوری می شود.

 

وان شناور سازی بازیافت پلاستیک

 

اگر خط بازیافت پلاستیک اتوماتیک نباشد و به صورت سنتی باشد ، پس از وان گونی قرار می گیرد و بار خروجی از وان به داخل گونی ریخته و یک جا جمع می شود تا یک روز بماند و اب ان تا مقداری کشیده شود و فردا انرا داخل خشک کن می ریزند.
خشک کن در طرح سنتی به این صورت است که یک اتاقک ۲ در ۶ و یا ۳ در ۴ را در نظر بگیرید.ارتفاع این اتاقک حدودا ۱۲۰ سانت است و سقفش از ورق سوراخ سوراخ (ورق پانچ) می باشد.داخل اتاقک توسط فن و مشعل گاز، هوای گرم در جریان است.مواد اسیاب شده پلاستیکی را روی سقف اتاقک می ریزند که به صورت ورق پانچ هست و از هر ده دقیقه کارگر با پارو یا بیل ، آنرا زیر و رو می کند تا همگی با عبور هوای گرم از داخلشان ،خشک شوند و پس از خشک شدن داخل گونی جمع می کنند.

 

خشک کن بازیافت پلاستیک

 

اما در خط اتوماتیک بازیافت پلاستیک، پس از انکه ماردون، پلاستیک خرد شده را از روی اب جمع کرد داخل سانتریفیوژ می ریزد و پس از ابگیری به داخل خشک کن اتوماتیک هدایت می شود و خشک از انتهای خط داخل گونی ریخته می شود.
سانتریفیوژ دستگاهی ست که با سرعت بالا چرخش می کند و مواد را می چرخاند و علاوه بر تمیز کردن مواد، اب انرا نیز می گیرد.

 

خشک کن پلاستیک و نایلون

 

اذر اسیاب سازنده انواع خط بازیافت اتوماتیک و سنتی به شما پیشنهاد می کند پس از تحقیقات کامل درباره بازار ، و ملاحظه بودجه ، خط اتوماتیک خریداری کنید.

این شرکت خطوطی که می سازد به دلیل ساخت سری و کاهش هزینه ها، قیمت تمام شده بسیار مناسب می شود.

چینش و دستگاه های مخلتفی با توجه به نیاز مشتری می توان ارائه کرد مثلا نوار نقاله در ابتدای خط یا ماردون انتقال یا شستشو با اب گرم ،که برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 0912.25.25.130 تماس حاصل فرمایید و یا از بخش بازیافت پلاستیک و نایلون و خط هات واش پت دیدن فرمایید

 

مراحل بازیافت پلاستیک در ایران

 

بازیافت پلاستیک در ایران

 

در ایران اکثرا به دلیل جمع اوری پلاستیک ها به صورت درهم نیاز به جداسازی می باشد.

دستگاه های جداسازی اتوماتیک به دلیل قیمت خرید بالا و همچنین هزینه نگهداری بالا توصیه نمی شود.به صورتیکه اگر بخواهید یک دستگاه جداسازی اتوماتیک خریداری کنید با قیمت حدودی 100 میلیون تومان به هیچ وجه به صرفه اقتصادی نمی باشد چراکه با سود همین سرمایه می توان چندین کارگر استخدام کرد که کار جداسازی را انجام دهند.

از انجایی که تکنولوژی جداسازی جدید و پیچیده است هزینه نگهداری و تعمیر احتمالی ان نیز بالاست.

 

این نوشته طولانی شد.مطمئنا در مقالات بعدی در مورد بازیافت پت و بازیافت نایلون و نکات خرید دستگاه و چیدمان انها مطالب مرتب و مفصلی بیان خواهد شد.Tags: , , , , , ,

درباره ما
  • plastic
    دستگاه آسیاب

    این شرکت سازنده حدود سال 1380 شروع به ساحت دستگاه آسیاب انواع پلاستیک و پت و سبد و اسیاب های کوچک کنار دستگاه تزریق و انواع دیگر اسیاب تایر و چوب و ... نموده و توانسته ظرفیت فعلی خود ر ا به هر دو روز ساخت یک دستگاه آسیاب برساند.

    تجربه و ساخت سری دستگاه اسیاب باعث کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری گردیده است.به امید اینکه کار و محصولی اماده کرده باشیم که در خور تحسین و در شان خودمان و صنعتگران گرامی باشد

    لیست کامل محصولات شرکت شامل خط کامل بازیافت و انواع اسیاب را در این سایت به صورت مشروح تقدیم کرده ایم، شماره های تماس ما در صفحه تماس با ما موجود است.


محصولات مرتبط